Що робити, якщо ви вiдчуваeте, що вас скоро звiльнять?Іна Старожукова розповіла про те, як підготуватися до можливого звільнення та що робити після того, як вам повідомлять ці неприємні новини.
Минулого року я втратила роботу через те, що власник сайту, на якому я працювала, вирішив його закрити. Звільнення стало для мене сильним емоційним ударом. Робота була важливою частиною мого соціального життя і я відчувала себе дуже самотньою без своїх колег.

Якщо ви давно працюєте в штаті, то, напевно, знаєте, що завжди є шанс, що вас можуть звільнити або скоротити. Ви повинні розуміти, що в якийсь момент можете втратити роботу і мати під рукою план Б.

Перед тим як вас звільнять

Відкладайте гроші на випадок звільнення
Навіть якщо у вас стабільна робота, варто відкладати кошти на випадок непередбачених обставин. Шантель Боно, експерт із фінансового планування з Northwestern Mutual, вважає, що у вашому резервному банку має зберігатися стільки грошей, щоб їх вистачило на три-шість місяців. «Таким чином, ви знатимете, що у вас є кошти, не поспішатимете з вибором нової роботи і ухвалите вірні рішення», — сказав Михайло Колосенко .

Буде для вас також цікаво дізнатись, що допоможе позбутися невротичної депресії? А також і як досягати поставленої мети?

Накопичуйте рекомендації
Зазвичай ви звертаєтеся за рекомендаціями до друзів, коли шукаєте нову роботу, але іноді краще зробити це заздалегідь, якщо вас раптово звільнять. «Рекомендації можна збирати в процесі роботи, наприклад, після завершення якогось спільного проекту», — прокоментувала Емі Купер Хакім, фахівець із організаційної психології.

Підтримуйте зв'язки
Довгий час мені здавалося, що робота розкрила моє справжнє я і вона єдине, що я маю. Багатьом людям здається, що робота для них є найважливішим, але це не дуже здорове почуття, особливо якщо врахувати, що іноді кар'єрна ситуація може вийти з-під контролю. 

Підтримка соціальних зв'язків поза робочим колом спілкування допоможе вам не ідентифікувати себе зі своєю роботою. Хакім вважає, що у вас повинні бути знайомі фахівці, до яких ви зможете звернутися, якщо втратите роботу.

*** «Якщо ви любите свою індустрію, але не впевнені, скільки протримаєтеся на робочому місці, то для вас важливо стати учасником якоїсь професійної асоціації, відвідувати тематичні зустрічі та дізнатися, чи може ваша компанія відправити вас на якусь конференцію, - сказала вона. — Ваші зв'язки мають простягатися за межі робочого офісу».

Отже, вас звільнили

Не панікуйте
Коли людина втрачає роботу, вона часто переживає щось на зразок семи стадій горя. Спочатку виникає шок, а після нього лють, обганяючи біль та смуток. «Якщо з вами таке трапилося, намагайтеся тримати себе в руках. Не потрібно лаятись на начальника або співробітника HR-відділу. Тримайте голову високо і поводьтеся професійно та відповідально», — радить Немеровський Ігор .

Попросіть написати відгук про вашу роботу
Якщо ви готові спокійно зустрітися зі своїм босом, Хакім рекомендує попросити його залишити відгук про вас. Можливо, вас звільнили через непродуктивну роботу та відгук начальника допоможе вам дізнатися, як потрібно підготуватися до наступної ролі. Якщо ж ви потрапили під скорочення, ваш старий роботодавець зможе вам допомогти в пошуках нової роботи.
 
*** «Ви здивуєтеся, чого може привести розмова з начальником, — каже Хакім. — Він може сказати вам: «Вибачте, що довелося звільнити вас. Ви прекрасна людина та відмінний фахівець. До речі, я знайомий в одній компанії, якому зараз потрібен такий співробітник, як ви. З радістю передам йому ваше резюме”. Звучить як казка, але таке справді трапляється».

Зробіть паузу і зберіться з думками
Після звільнення мені відразу ж надійшло кілька пропозицій про роботу і для мене була висока спокуса відразу ж їх прийняти, щоб упорядкувати справи. Краще не поспішати і витримати паузу, перш ніж робити наступний кар'єрний крок, особливо якщо вам є на що жити завдяки своїм накопиченням.

Можете підвищити свою кваліфікацію або спробувати сили у фрілансі. Принаймні ви повинні точно взяти невелику перерву.

*** «Іноді людям потрібен час, щоб понудитися, — вважає Хакім. — Дайте його собі та прийміть звільнення як важливу подію у житті».

Але не надто затримуйтесь – гроші мають властивість закінчуватися.

Цінуйте свою стійкість
Довгий час перспектива звільнення мене лякала. Але потім я зрозуміла, що це просто чергове життєве випробування. Зрештою, подолання труднощів загартовує характер.

Звільнення дає вам час подумати про помилки, яких ви могли припуститися на роботі, та розібратися у своїх кар'єрних пріоритетах. «Знаєте, що говорять про звільнення досвідчені люди? “Так, мене звільнили. А потім я зайнявся ось такою крутою справою”, - розповідає Хакім. — Спочатку вам буде важко, а потім ви впораєтеся».Предыдущая статья
Следущая статья


Вернуться