Піст напередодні дня пам'яті святих апостолів Петра і Павла

  • Оцініть матеріал!
    (4 голосів)

Петрів (апостольський) піст - один з чотирьох багатоденних постів - починається через 7 днів після свята Святої Трійці і закінчується 11 липня - напередодні дня пам'яті святих апостолів Петра і Павла. Цей піст ще називають постом П'ятдесятниці.

Тривалість Петрового посту може бути різною, залежно від дня святкування Пасхи він може тривати від 8 днів до 6 тижнів. Про цей піст, який має нам нагадати про великі страждання християнських мучеників, згадується ще в апостольських постаᄑовах: 

"Після П'ятидесятниці святкуйте одну седмицю, а потім постуйте". 

Остаточно Петрів піст затвердився після того, як у Константинополі і Римі були побудовані храми в ім'я святих первоверховних апостолів Петра і Павла, які займають особливе місце в ряді інших учнів Христа. День їх пам'яті завжди був особливо урочистим християнським святом, а в Православній Церкві утвердилася традиція готуватися до нього постом і молитвою за прикладом святих апостолів, які, прийнявши Святого Духа в день П'ятидесятниці, постом і молитвою готувалися до всесвітньої проповіді Євангелія. Про це йдеться в багатьох святоотецьких книгах:

"Після тривалого свята П'ятидесятниці піст особливо необхідний, щоб подвигом його очистити нам думки і стати гідними дарів Святого Духа", - пише святий Лев Великий.

Устав Петрового посту менш суворий, ніж устав Великого посту: в суботні, недільні дні, а також у дні пам'яті великих святих або храмових свят дозволяється вживати в їжу рибу. У решту днів дозволяєтьチя вживати гарячу їжу з рослинною олією.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі