Народження від води і Духу

  • Оцініть матеріал!
    (1 Голосувати)

Ти хочеш хреститися! Це бажання несміливо оселилося в твоїй душі вже давно. Ти відвів йому в серці куточок і не вигнав його, а воно з часом не зникло, а розрослось, і ось уже проситься назовні, кличе тебе в храм. Слава Богу, ти хочеш хреститися...

Вір, дорогий мій, що пориви твого серця відкриті Богу, і це Він кличе тебе до Себе. Кличе так м’яко, що назвати це вимушеністю не можна, але разом із тим так владно, що опиратися теж неможливо. Так кличе Його благодать. І ти ідеш на її поклик, хоча не знаєш, що на тебе чекає.

Не можна хрестити, не вчивши. Наш Божественний Спаситель після Воскресіння Свого сказав учням: Тож ідіть, і навчіть всі народи, хрестячи їх в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа (Мф. 28, 19). Чуєш, спершу навчіть, а потім — хрестіть. Тому що в цю воду можна увійти лише раз у житті з повним усвідомленням того, що ти робиш і що Бог робить із тобою.

Вода хрещення — це образ гробу Ісусового. Головне в нашій вірі те, що Христос помер за гріхи наші та воскрес із мертвих для виправдання нашого. Ми входимо у воду хрещення, щоб з’єднатися з померлим за нас Христом. Священик занурює нас зі словами «хрещається раб Божий (ім’я) в Ім’я Отця» — і вода сходиться над нашою головою. «Амінь» — і ми повстаємо вперше. Ми були один день із Христом у гробі. «І Сина» — вода сходиться над нами вдруге. «Амінь» — ми повстаємо, відбувши з Христом другий день у гробі. «І Святого Духа» — ми занурюємось у воду втретє; ми і третій день із Христом у гробі, для того, щоб на третьому «амінь» вийти з води разом із Христом, Який воскрес із мертвих третього дня.

Ось головне, що ти маєш зрозуміти, любий: через воду хрещення ми з’єднуємося по вірі з Христом, Який помер за нас і заради нас воскрес. Ця вода необхідна для нашого вічного життя так, як вода потопу була потрібна для страти грішників за часів Ноя. Але ця вода добріша. Та втопила беззаконників タазом із їхніми гріхами, а ця змиє гріхи, а самого грішника виправдає.

Ця вода необхідна, як води Червоного моря, що розступилися та пропустили євреїв і знищили фараона з його військом. Кожен, хто виходить із рабства, дратує колишнього злого господаря. Господар смертного царства, гордий фараон — диявол — володів тобою, і ти платив йому данину мертвими вчинками, яких тепер соромишся. Звеселись і радій — воду хрещення фараон не подолає. Він потоне в ній, а ти вийдеш вільним.

Все, що ти зробив, сказав чи подумав поганого, буде змите з тебе. Це буде той єдиний день, коли вода не лише омиватиме тебе ззовні, а й таємно омиє тебе зсередини. Тільки в майбутньому не будь поросям, не повертайся назад у бруд чи як пес на свою блювоту (2 Пет. 2, 22). Той, хто без страху грішить після хрещення, розпинає в собі Сина Божого. Бійся цього.

Ти, звісно, запитаєш, що для цього (тобто для хрещення) треба? Ми живемо в матеріальному світі і неабияк страждаємо на матеріалізм навіть у справах духовних. Скажу тобі так: для хрещення треба мало що, але це мало що дорого коштує. Ти маєш прийти до купелі з вірою і покаянням. Це найголовніше. У що вірять православні християни — ти дізнаєшся, прочитавши та усвідомивши Символ Віри, який незабаром вивчиш напам’ять. А покаяння — це головна окраса християнської душі та єдиний ключ, яким відмикаються двері милосердя Божого.

Раніше людей хрестили на відкритій воді — в морі, озері, ріці. Пізніше стали будувати спеціальні хрещальні храми — баптистерії. Сьогодні, після довгих років войовничого атеїзму, баптистерії є далеко не в кожному храмі. Тому може трапитися, що тебе будуть ナрестити не зануренням (що дуже бажано), а обливанням. Не ніяковій через це: ти все одно будеш хрещений і ні в чому не применшений перед Господом. Після хрещення тебе одягнуть у білий одяг, швидше за все, це буде чисте простирадло — одна з тих небагатьох матеріальних речей, які потрібні на хрещенні. Ця біла тканина на твоїх плечах матиме те ж значення, що й весільна сукня наречених — знак чистоти, невинності, радості.Найближчими днями після хрещення, а краще наступного дня, тобі треба буде причаститися, до того ж, без сповіді. Зазвичай християни перед прийняттям причастя очищають совість покаянням. Тобі ж нічого буде сповідувати. Як новохрещений, ти будеш чистішим за всіх, і навіть тих, хто на багато років раніше за тебе знайшов дорогу до храму. Тобі можна буде по-доброму заздрити, і всі, хто не знає про дивовижну подію, яка сталася в твоєму житті, будуть дивитися на тебе з подивом: звідки в ньому стільки світла, стільки життя в очах, стільки краси, якої ми раніше не помічали?

Та будь обережним. Молитва Господня, «Отче наш» (до речі, вивчи її) закінчується словами «визволи нас від лукавого». Своラм хрещенням ти потішиш незліченне ангельське воїнство, але дуже засмутиш наклепника і ошуканця з армією його слуг. Він захоче знову отримати тебе в свою власність, і спершу, осліплений твоїм невидимим сяйвом, не зможе до тебе наблизитись. Але з часом оточить тебе сітями спокус і пасток. Повторюся: будь обережним. Хрестившись, ти став сином Матері-Церкви. Ходи на служби. Часто причащайся. До всього в Церкві придивляйся і все вивчай — адже ти поки так мало знаєш. А між тим, твій довгий важкий шлях до Небесного Царства вже почався.

І ще кілька порад наостанку. Прочитай Євангеліє. Якщо не всі чотири, то хоча б одне з них (найкоротше — від Марка). Перед хрещенням попости в міру сил один або кілька днів. До речі, ледь не забув! Ти ж можеш молитися. Адже віра дарується людині до хрещення, а молитва народжується саме від віри. Молися, як можеш, як умієш, Богу, Який чує тебе. Проси, щоб хрещення відбулося, щоб Господь дарував тобі гарних друзів у Христі і мудрого духівника; молися за всіх тих, кого любиш, за всіх тих, за кого будеш молитися і після хрещення.

Дорогий мій, ти хочеш хрестиツися. Знав би ти, як мене втішив! Тільки не зволікай. Дні лукаві, й відтягувати їх не варто. Поспішай стати добрим чарівником — перетвори невидиму добру думку на видимий добрий вчинок. Хрестися швидше. Помагай, Господи.

http://otrok-ua.ru

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі